Post Image

2020 – 2021 web tasarım trendleri?

2020 – 2021 yılındaki web tasarımlarda ne gibi değişiklikler olacak?

Son birkaç ayın bir sınıf belirlemesi durumunda, 2020’nin tamamı web tasarımında nefes kesici bir deneyim olarak belirlendi. Cihazların ekran teknolojisindeki ilerlemeyle çoğu insanın web içeriği tüketmek için kullandığı ve web tasarımcılarının daha önce denenmemiş canlı renkler ve yaratıcı karışımlardan oluşan bir sıçrama yapması yanlış olmayacağından emin olun.

Bugün, çağdaş web tasarımından geçeceğiz ve 2020 ve 2021’deki web tasarım dünyasında hangi trendlerin en popüler olacağını tahmin edeceğiz. Başlayalım!

 

2020-2021’DE WEB TASARIMINDA 10 ÇARPICI TREND

Degradeler gibi bazı eğilimler, bu kez dinamik degradeler olmasına rağmen, bir geri dönüş yapıyor. Bu, eğer düz tasarım kestirmeye karar verirse, 2020’den başlayarak kesin bir ölümle ölebilir (bu, zor noktadaki hayalet düğmelerin bulunduğu yer). Ve dinamik gradyanlar tüm lanet olası alanı ele geçirebilir – en azından bir süre.

Fakat yine de, Google ve Apple’ın düz tasarımı destekleyen öncüleri ile bu yıl minimalist konsepte bir derinlik ve renk enjeksiyonu görülebilir. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, düz tasarımın hak ettiği dikkat ve deneysel çizgiyi sağladığında daha derin ve daha enerjik renklerin sıçramasına izin verebileceği açıktı.

Her durumda, tasarımcıların ve geliştiricilerin büyük çoğunluğu, dikkatlerini 2020 ve sonrası için iki ayrı web tasarımı trendine odaklıyor:

EN İYİ E-TİCARET TASARIM TRENDLERİ

Onlarca milyon tüketici için yeni bir norm olarak ele geçirilen e-ticarette, tamamen çevrimiçi müşteriye kullanıcı deneyimi / arayüzü (UX / UI) ve görsel çekicilik açısından tam olarak istediklerini vermekle ilgili. Çoğunlukla, en iyi e-ticaret tasarımı, yakın bir gelecekte en azından kullanılabilirlik, hız ve sadelik üzerine odaklanıyor. Ne kadar çabuk ve kolay olursa olsunlar, istedikleri her ne olursa olsun ellerini o kadar iyi ele geçirir.

DUYARLI TASARIM TRENDLERİ

Aynı şekilde, mobil web trafiğinin birçok önemli bölgede daha geleneksel masaüstü trafiğini rahat bir şekilde ele aldığı bir döneme zaten girdik. Küresel olarak, mobil trafik tüm web trafiğinin yaklaşık% 52’sinden sorumludur. 2019’un sonunda, tüm cep telefonu kullanıcılarının% 63’ü İnternet’e öncelikle cihazları üzerinden erişecekler. Bu nedenle, tamamen son kullanıcı bakış açısıyla yaklaşan, öncü duyarlı tasarım trendlerine odaklanmak için daha önemli bir zaman olmamıştı.

Daha genel bir seviyedeki şeylere bir göz attığımızda, dünya çapında geliştiriciler arasında popüler olduğunu kanıtlayan birkaç anahtar web tasarım trendi var. Bazıları mevcut trendlerin devamı niteliğindedir ve diğerleri karışıma cesur yeni özellikler ve işlevler getirir.

KOYU RENKLER + BASİTLİK

Daha fazla marka çevrimiçi olarak rakip bir deniz arasında öne çıkmaya çalıştığı için, daha fazla web sitesi sahibi cesur ve parlak renkler almaya devam edecektir.

Süper doygunluğu düşünün.

Sadece parlak ve derin renkler sürükleyici olmakla kalmıyor, aynı zamanda birçok çevrimiçi markanın kullanabileceği dikkat çekici şeyler.

Sadece bu da değil. Çoğu web tasarımının güvenli gölgelere ve gölgelere göre ayarladığı tahılya karşı çıkmak, bir markanın ileri görüşünü, cesaretini ve hatta eksantrik kişiliğini gösterir. Ve o markanın hedef pazarına bağlı olarak, sadakat ve birliktelik sağlayan harika bir şey olabilir.

Daha fazla cihaz ekranının, dünyanın tadını çıkarması için cesur renkleri güzel bir şekilde öne çıkarmasını sağlayan Düzlemsel Anahtarlama (IPS) teknolojisini benimsemesine yardımcı olur.

Bana gevrek geliyor! Basit, etkili ve ekrana ulaşmak ve ürünü kapmak isteyen kılan çarpıcı web sitesi tasarımı. Basit bir hizmet önerisinin eklenmesi mesaja daha fazla ağırlık ekler.

Bu cesurca, şüphesiz.

Ve yine, tasarımdaki sadeliğin özü. Sadelik, genel olarak, son yılların en iyi e-ticaret tasarım trendlerinden biridir.

Koyu renklerin kullanılması, genel olarak tüketici teknolojisinin artan karmaşıklığını yansıtır. Bu günlerde, çoğu günlük tüketici inanılmaz göz alıcı görüntüler gösterebilen ultra güçlü akıllı telefonlar kullanıyor. Cesur ve güzel görüntüler bugünün tüketicisinin beklediği norm haline geldi.

 

ANİMASYONLAR, ENTEGRE GIF’LER VE DİNAMİK ÇİZİMLER

Video, 2017’de neredeyse neredeyse büyüktü. Ancak yavaş sayfa yükleme süreleri, şimdiye kadar zorlu satışlar yaparak yavaş web sayfalarının okurları (potansiyel müşteriler) kaybedeceğini görüyor.

Yine de hareketli grafikler panodaki okuyucular arasında oldukça popülerdir. Peki videonun yerini ne alıyor?

Animasyon. Animasyon. Animasyon.

Animasyon hatasının ısırması için birkaç yol vardır:

  • Sayfalar ve paralaks kaydırması arasında geçiş (ikisi de 2017’de kökleri var)
  • Fare efektleri ile
  • Mobil animasyon olarak

Bu hareketli grafikler, kaliteli video gibi dürüst hareketli görüntülere kıyasla (olası kullanım durumlarının çeşitli olmasına rağmen) yüklenmesi daha az zaman alır.

Bu hareketli grafikler, iyi bir şekilde yürütüldüklerinde genel markanıza spunk ve persona eklemekle kalmaz, aynı zamanda tümleşik animasyonlar, GIF’ler ve özel illüstrasyonlar, ne durduğunuzu göstermenize ve hikayenizi güzel, net ve güvenli bir şekilde anlatmanıza yardımcı olabilir çok.

Shopify, Polaris’in nasıl bir yol gösterici ışık olduğunu gösteriyor. Burada fotoğrafçılıktan daha iyi çalışıyor!

2020 için özel not, mobil animasyondur.

Mobile-first bir süredir bir web tasarım trendi olmuştur ve mobilin muazzam alımı (masaüstünde, şüphesiz) mobil animasyon için 2020’den itibaren yeni zirvelere daha fazla heves uyandırmaya devam edecektir.

Diğer yandan, örnekleme, ürün markalarının potansiyel kullanıcılara ürünü nasıl kullanacaklarını göstermelerini kolaylaştırabilir veya okuyucunun bir sitenin sayfalarını önizlemesine yardımcı olabilir .

E-ticaret siteleri bile, çevrimiçi alışveriş yapanların ürün sayfalarında gezinmelerine ve bir ürünün önceden nasıl çalıştığını görmelerine, filtreleri ve alışveriş sepetlerini nasıl yapılandırdıklarına ve onları ödeme sayfasına yönlendirmelerine yardımcı olmak için özel resimler kullanabilir.

Yine de, “ciddi” markalar, bir alıcı yolculuğuna veya satış dönüşüm hunisine eğlence ve pizzacı katmak için özel animasyon ve illüstrasyondan yararlanabilir. Veya sayfa yüklenirken okuyucunun dikkatini çekmek için ( dadadata.com gibi).

Web tabanlı, AI ve büyük veri teknolojilerindeki gelişmeler sayesinde, animasyon ve 3D efektleri daha az katı ve yumuşak veri görselleştirmesi sunmak için kullanılabilir. O zaman belki daha fazla insan rakamları iki kere aramaya özen gösterir.

Animasyonlarla ilgili tek şartlardan biri, mobil site ziyaretçilerinin dikkatlice değerlendirilmesi. Kullanılan cihazın boyutuna ve niteliğine bağlı olarak, mobil izleyiciler için aynı deneyimi sağlamak zor veya imkansız olabilir.

Bununla birlikte, müşterilerle daha güçlü ilişkiler kurmak ve güçlendirmek için animasyon kullanmanın birçok yolu vardır.

 

ASİMETRİK DÜZENLER

Bunu düşün…

Çoğu web sitesi şebekeye dayalı, takıntılı bir şekilde düzenli mülayim tarlaları güvenli oynuyorlardı. İyi düzenlenmiş ana sayfaların bir günah olduğunu değil, 2020’de asimetrik yapılar, bireysellik, vahşilik ve dengesiz eğlence ve coşkuyu canlandırmak için cesur bir şekilde kabul görüyorlar.

Özellikle kişisel web siteleri, bu fikri giderek daha fazla titan seviyesine taşımaktadır. Kırık ızgara yapıları özellikle algılanan benzersizlikleri ve işaretli atılganlıkları nedeniyle çekicidir.

Fakat burada dikkatlice dolaşmaya ihtiyaç var.

Önemli miktarda canlı içeriğe sahip markalar, asimetrik tasarım uygulamalarını okurları için karmakarışık bir web deneyimi yaşayabilir. Bu nedenle, böyle bir marka fikri yeniden gözden geçirmek ve kullanıcıları daha mutlu tutmak istiyorlarsa daha uygun ve daha yakışıklı bir tasarıma geçmek için iyi sonuç verir.

Bu ne kadar cüretkar (ya da işler ne kadar çabuk bir şekilde yoldan çekilebilir)?

Tabii ki, en yaygın web tasarım trendlerini çok fazla aşan bir şey var. Asimetri ile çalışırken (ironik olarak) dengede dururken çarpıcı web sitesi tasarımının anahtarı. Asimetrik bir tasarımda denge hissi oluşturmak için sayfanın hiçbir bölümünün diğerlerinden önemli ölçüde daha ağır olmadığından emin olmak önemlidir. Metin, boşluk ve diğer öğelerle mükemmel şekilde dengelenmiş olmaları koşuluyla daha büyük resimler kullanmak iyidir.

Tasarımın ne kadar karmaşık veya başka türlü olabileceğine bakılmaksızın, izleyicinin gözü, daha küçük eşlik eden öğelerine gitmeden önce her zaman önce büyük sayfa öğelerine vurur.

 

GÜRÜLTÜLÜ VE GURURLU TİPOGRAFİ

Görsel olarak tipografi 2020 yılında tamamen yeni bir web tasarım trendi değil, değil mi?

Ancak 2020’den önce yazı tipi tasarımı, geleneksel san serif yazı tiplerini yüksek sesle söylemek için kullanılırken, ortaya çıkan yazı mahsulü daha cesur, etiketli ve tamamen kaçırılması zor olarak belirlendi.

Bazen kelimeler, bir fotoğrafın söyleyebileceği bin kelimeden daha yüksek sesle konuşur. Bu zamanlar için, daha ayrıntılı yazı tiplerinde kullanmak üzere büyük, kalın ve özel yazı tiplerini kullanmak bir ton anlam ifade ediyor. Özel yazı tiplerini desteklemek için daha fazla araç ve aygıt bulunduğundan, 2020 sizi kalabalıktan ayıran cesur ifadeler yapmak için büyük bir yıl.

Değişken yazı tipleri de güçlü bir şekilde geliyor. Değişken bir yazı tipi temelde, birden çok yazı tipi gibi görünecek şekilde değişen, tek ve dinamik bir yazı tipidir.

İşte Typekit Blog’dan mükemmel bir örnek .

OpenFormat resmen yeni trendi desteklemektedir. Aslında, tür tasarımcıları 64.000 eksene kadar tek tek glifleri, genişlikten ağırlık vb. Bu yüzden maceracı yazı tasarımcıları, oynamak ve gelişmek için çok çeşitli seçeneklere sahip olacak.

Ve elbette, tipografi, hedeflenmiş, ancak iyi tasarlanmış anahtar kelimeler kullanarak arama motoru optimizasyonunun gücüne dokunmayı ve bunlardan yararlanmayı takdir eden (aslında, isteyen) herhangi bir çevrimiçi işletme için bir şeyden sayılır.

Bununla birlikte, basitlik ve temel okunabilirlik için söylenecek çok şey var. Yaratıcılığa teşebbüs etmek için boşuna okunaklı yazı tiplerine sahip uçları aşırmak zorlayıcı ve taklit edici olabilir. Öyleyse yüksek sesle ve gururlu tipografiyi mobil duyarlılıkla dengelemenin önemi var. Mesele şu ki, büyük bir masaüstü ekran üzerinde iş yapan tipografi, küçük bir akıllı telefon için uygun olmayabilir. Masaüstü ziyaretçilerinizin masaüstü trafiğinizden faydalanması için kısa devre yapmayın.

 

CSS IZGARALARI

Her zaman yeşil alanlara duyarlı tasarım sorusunu çözmek için doğan bir web tasarım trendi.

Son zamanlarda, çevrimiçi markalar yalnızca mobil veya yalnızca masaüstü bir site oluşturmak arasında karar vermek zorunda kaldı. Ve tasarımcılar bu siteleri bir ziyaretçinin hangi cihazı kullandığını tespit edecek şekilde yapılandırmak zorunda kaldıklarından, ikincisi, web sitelerinin cihaz boyutlarına uygun bir versiyonuna yönlendirilebilir.

Ve 2017’den beri artık daha fazla insanın web üzerinden mobil cihazlarından masaüstlerinden daha fazla web’de gezinmesi resmi olsa da, akıllı bir CSS ızgarası bir siteyi kullanıcının ekran boyutuna uyacak şekilde bir siteyi birden çok sürümde esnetmek için mükemmel bir seçenek sunuyor (mobil cihaz tercih etmek yerine – sadece web tasarımı). Son kullanıcı perspektifinden bakıldığında, bu, son yıllarda en önemli tasarım eğilimlerinden biri.

Önceden değinildiği gibi, mobil web trafiği hacimleri dünya genelindeki kilit pazarların çoğunda geleneksel masaüstü trafiğini aşmıştır. Google’ın mobil mobil web sitelerine güçlü bir bağlılık göstermeye devam ettiği gerçeği, gerçekten söylenmesi gereken her şeyi söylüyor.

Duyarlı web tasarımındaki son gelişmeler olan CSS şebekeleri, web sitesine erişmek için kullanılan cihazın boyutuna, türüne ve niteliğine bakılmaksızın her ziyaretçinin aynı yüksek kaliteli deneyim ile sunulmasını sağlar. Düzen sistemi, web sahibinin içeriği kullanıcının ekran boyutuna cevap veren satırlar ve sütunlar halinde düzenlemesini sağlar. Bunu göstermenin bir görsel getirmekten daha iyi bir yolu var mı?

2020 Duyarlı Tasarım Trendlerinin bu en öneminden nasıl yararlanabileceğinizi merak ediyorsanız, Robin Rendle bu eyleme geçirilebilir yazıdaki süreci parçalamaktadır  .

 

MOBİL ÖNCELİKLENDİRMEYİ ARTIRACAK ÖLÇEKLENEBİLİR VEKTÖR GRAFİKLERİ

İnsanlar multimedyaya bayılır ve ilgi çekici multimedya içeriği barındıran siteler, ziyaretçilerin ilgisini çekmeye ve onları tutmaya gelince, salt metinli web sayfalarından daha yüksek puan alır.

Ancak geçmişte, zengin içeriğe sahip web siteleri, GIF, PNG, GIF ve diğer video formatları gibi geleneksel dosya formatları sayesinde daha yavaş sayfa yükleme sürelerine maruz kalmıştır. Bu formatlar ünlü bir şekilde anti-mobile olmuştur.

Google şimdi kısa bir süre önce herkese web sitelerini sıralamak için ilk mobil endeksleme sonuçlarını kullanacaklarını söyledi. Bu açıklama, iki yıl önce mobil cihaz kullanan insanların sayısını azaltarak masaüstü trafiğini azalttığı kadar büyük bir haber değil.

Web sitesi sahipleri için bunun anlamı, ziyaretçiyi büyüleyen zengin görsel içerikten ödün vermeden, mobil kuşatmayı tasarım sürecinin kalbine yerleştiren duyarlı, mobil ilk tasarımlara erken kuş geçişini yapma zamanıdır.

Ve işte SVG buraya geliyor.

Web tasarımcısı ve web geliştiricisi için SVG örneği

Bunlar, orijinal grafiklerin kalitesini korurken ekran boyutu ile ölçeklenen vektör görüntüleridir. SVG’ler piksel değildir, ölçeklenebilirlik yönlerine önemli bir katkıda bulunur. Bugün ve gelecek yıllar için kritik öneme sahip bir diğer önemli tasarım eğilimi olan SVG’ler, tüm mobil ziyaretçiler için kullanıcı deneyiminin tutarlı kalitesini sağlar.

Bazıları tam web sitesi deneyimini elde etmek ve diğerlerini de kısaltmak yerine, SVG’ler tutarlı bir mobil performansla ilgilidir – bir mobil-ilk web toplumunda şarttır.

 

EL ÇİZİMLERİ

Daha fazla web yöneticisi, bir web sitesinin çevrimiçi bir adresden daha fazlasını temsil ettiğini fark ettiğinden, web sitesi sayfalarına benzersiz bir karakter duygusu katan elle çizilmiş öğeler daha sık ortaya çıkacaktır.

Bu web tasarımı trendi, son zamanlarda büyümekte olan diğer iki web tasarımı trendinin arkasında kaldı – cesur tipografi ve özel illüstrasyonlar. Ancak, 2020’deki çoğu web tasarım trendinin karmaşıklığı ve teknolojik gelişimi göz önüne alındığında, el çizimlerinin çekiciliği nedir? Neden daha etkileyici web sitesi tasarımıyla ilişkilendirilmiş yüksek çözünürlüklü görüntü ve fotoğraf çekmeye devam etmiyorsunuz?

Kısa cevap – el çizimleri hem çekici hem de insandır.

Kişilik çizerken ve kalabalığın arasından sıyrılırken, web’de dikkat çekmek için boğulan milyarlarca kaliteli web sitesi arasındaki büyük bir farklılaştırıcı olanı aydınlatmak, meşgul etmek ve etkilemek için el çizimlerini kullanabilirsiniz.

 

Her zamanki web tasarım trendlerini takip ederek 4k görüntü ve ilham verici fotoğrafçılık her zaman bir seçenektir. Bununla birlikte, bir anahtar gerçeği göz önünde bulundurmak önemlidir:

Her şey bir makine’den başka bir şey tarafından üretilemeyecek kadar kusursuz ve kusursuz. Buna karşılık, karışıma bir el çizimi atın ve insan öğesini hemen sayfalarınıza ekleyin. Özellikle, çizim biraz kaba ise – sanatçı olmayan çoğu kişi daha iyi bir ilişki içinde olacaktır.

Herkes bir sürü güzel fotoğraf çekebilir ve bunları bir web sitesinde ayarlayabilir. Bununla birlikte, karakteriniz hakkında bir şeyler söylüyor (ve eğer işiniz varsa) elle bir şeyler çizip gururla gösterirseniz. İsterseniz resimlerinizi üretmek için yardım alın, ancak hiçbir şey bir çevrimiçi iş hakkında elle çizilmiş bir resimden veya sahne arkasındaki ekipten iki kişiden daha fazlasını söylemez.

 

SESLİ ARAYÜZLER

Dikkat süreleri kısacık. Akıllı web yöneticileri, dikkatleri dağılmış bir okur kitlesi yakalamak ve yönlendirmek için ilerici web tasarımcılarıyla ekip kurmaları gerektiğini biliyor.

Siri, Google Asistan ve Cortana gibi akıllı sanal asistanlar barındıran milyonlarca cihazla, daha fazla insan metni metnin üzerinde kucaklıyor. Öncelikle, sorularınızı veya isteklerinizi manuel olarak girmek için zaman ayırmak yerine, doğrudan bir cihaza konuşma kolaylığı nedeniyle. Web geliştiricileri, daha ilgi çekici sesle çalışan modeli kaldırarak daha az göz atma çabası elde etmek için yoğun izleyicilerden yararlanabilir.

Cihaz ekranları da daha küçük ve daha kalabalık hale geliyor ve sesle çalışan modeller az yer kaplıyor ve içerik dağıtımını metnin yapamayacağı şekilde kişiselleştiriyor.

İşler yavaş bir başlangıç ​​yapmış olabilir, ancak ses kontrolünün / girişinin popülerliği nihayetinde adım atıyor. Aşağıdaki istatistikler, 2020 ve sonrası için sesin neden ve neden en önemli web tasarım trendlerinden biri olduğunu göstermektedir:

  • Sesi 2022 yılına kadar 40 milyar dolarlık bir kanal olması bekleniyor. (Kaynak:  OC&C Strateji Danışmanları ).
  • Küresel olarak, akıllı konuşmacı gönderileri 2018 yılının üçüncü çeyreğinde YOY’nun yaklaşık% 200’ünü buldu. (Kaynak:  Strategy Analytics ).
  • Hanelerin% 55’inin 2022 yılına kadar akıllı hoparlör cihazlarına sahip olmaları beklenmektedir. (Kaynak:  OC&C Strateji Danışmanları ).
  • 25-49 yaşındaki çocukların% 65’i sesle çalışan cihazlarıyla günde en az bir kez konuşuyor. (Kaynak: PwC ).
  • 25-64 yaşındaki çocukların% 61’i gelecekte ses cihazlarını daha fazla kullanacaklarını söylüyor. (Kaynak: PwC ).

Yaygın işletmeler tarafından ses özellikli arayüzlerin tanıtımı nispeten yavaş kalır. Bununla birlikte, kanıtlar, sesin kitleler için birincil veya özel girdi / kontrol seçeneği olarak ele alınmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu ortaya koymaktadır.

 

YAPAY ZEKA VE İLERİ MAKİNE ÖĞRENME İNFÜZYONU

Sosyal medya devi Facebook, 2018’i, önümüzdeki yıl sosyal medya trendleri ile ilgili tahminlerini yayınlayarak memnuniyetle karşıladı. Bunlardan üçü (Sosyal) Artırılmış Gerçeklik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi idi.

2020’nin ötesine bakan UX tasarımcıları için, yarının kullanıcı arayüzünün geleneksel ana sayfadan uzaklaşmaya yöneldiğini bilmek aydınlanacak.

Kabarcıklı bir trend, kullanım durumları ve bağlamla birlikte daha iyi hedeflenmiş ve kişiselleştirilmiş açılış sayfaları için değiştirmektir.

Gelişmiş makine öğrenmesi, web yöneticilerine, web geliştiricilerine ve UX / UI tasarımcılarına, örneğin tarayıcı geçmişine ve konumlarına göre okuyucuların ayrıntılarını yakalamalarında yardımcı olacaktır.

Buna karşılık, bu bilgi, web sitesi sahiplerinin, geliştiricilerin ve tasarımcıların, bir e-ticaret web sitesinde aradıkları bilgi, ürün veya hizmet türünü temel alan bireyleri belirleyen ilgili web sayfalarını bulmalarına yardımcı olacaktır.

Yapay zeka web tasarım ve geliştirme peyzajında ​​yeni bir şey değildir. Kullanıcının tercihlerine ve algılanan davranışlarına dayanarak kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan herhangi bir otomatik sistem AI olarak nitelendirilir. Aynı şekilde, Adobe Sensei ve TheGrid, tasarımcıların bu büyüme eğilimini fethetmek için hızla hareket etmelerine yardımcı olacak çeşitli araçlar sunmaktadır.

Sadece bu çizginin aşağısında, ortalama bir web kullanıcısı çevrimiçi deneyimlerinin çok daha fazla kişiselleştirilmesini beklemeye (ve talep etmeye) başlayacak. Ziyaret ettikleri ve etkileşime girdikleri web sitelerinin, kendilerini daha önce farketmeden ne istediklerini bildikleri çevrimiçi deneyimler.

 

WEB TASARIMINDA ACIMASIZLIK

Materyal ve düz tasarım sahneye girmeden önce, keskin kenarlı sert ızgara düzenleri web tasarım bloğunun üzerinden geçti.

Geçtiğimiz yıl büyük markaların organik tasarımları yumuşak, kavisli çizgileri, şekilleri ve desenleriyle kucakladığını gördük – gerçek bir sanat eseri, otantik eğlenceyi bir araya getirmek ve hedef kitleye hümanize ederek tasarımın arkasındaki markayı ortaya çıkarmak için yardımcı oldu .

Google’ın yepyeni tasarımları akla gelen iyi bir örnek.

2017 yılının sonuna doğru, geleneksel web tasarım düzenini yeniden tanımlamaya çalışan yeni bir gelgit patladı. Gelen sonuçlar, iyi eski statik baskı tasarımına benzer web sitelerinden, düzenli ve uygun düzenler içeren bir dalı vurgulamaktadır. Amaç, hedef kitlelere ait olma duygusunu geliştirmek için özgünlük ve açık bireysellikten ilham almaktır.

Yatay ve dikey metinlerin karışımından renk çakışmasına kadar, onu gördüğünüzde tanıyacaksınız, çünkü yeni görünüşü spor yapan bir web sitesi, muhafazakar web sitesi düzenlerine açık şekilde meydan okuyan farklı asimetrik görsellere sahip olacak.

Kısacası, site vahşice orijinaldir ( örnek 1  ve  örnek 2 ).

Dahası, Brutalism, gereksiz estetik ekstraların üzerinde ve üstünde daima belirli bir işlevsellik ve amaç duygusuyla ilişkilendirilmiştir. Günlük kullanıcılar arasında 2020 için EN POPÜLER WEB TASARIM TRENDLERİNDEN birine yansıyan bir tema – BASİTLİK ve ERİŞİLEBİLİRLİK . Brutalism, dikkat çekici ve ilgi çekici olma potansiyeline sahiptir, ancak aynı zamanda, hepsi de işe yarayan kesintisiz işlevsel web siteleri oluşturmak için de kullanılabilir.

SONUÇ

Web tüketim cihazları ve  teknoloji ilerledikçe , daha fazla web tasarımcısı,  2020 ve sonraki yıllarda en iyi web tasarım trendlerine hükmetmeye devam edecek benzersiz ve yaratıcı çalışmalarla geliyor  .

En popüler seçimlerimizden bazıları zaten web animasyonu gibi konseptleri büyütüyor, bazıları ise CSS şebekeleri gibi bazıları önümüzdeki birkaç ay içinde en sıcak web tasarımı gelişmelerinden bazıları olacak. Bununla birlikte, uzun vadeli geleceğin popüler web tasarım trendleri için sahip olduğu şey, tek bir şey ve bir şey tarafından belirlenmeye devam edecektir:

 

Son Kullanıcının Tercihleri.

 

Teorik olarak, tipik web kullanıcısının zevklerinin, tercihlerinin ve beklentilerinin herhangi bir zamanda kökten değişmesi mümkündür. Bunu yaparken, daha önce mükemmel olarak kabul edilen herhangi bir sayıda web tasarım trendini boşa harcamak için döşemek. Tüketiciler aniden asimetrik mizanpajlara olumsuz yanıt vermeye başlarlarsa, örneğin resim dışında kalırlar.

Ardından, teknolojinin kaçınılmazlığı gelecekteki web tasarımını bildiğimiz şekilde ortaya çıkarır. Şu anda her şey mobil. Mobil teknolojinin karmaşıklığındaki hızlı gelişmeler, dünyanın erişme ve web sitelerine etkileşim biçimini değiştirmiştir. Ses yetenekli arayüzler de dikkat çekiyor. Çizginin birkaç yıl ötesinde, sanal gerçeklik tamamen yeni bir web tasarım ve geliştirme çağına girebilir.

Yine de, gelecek birkaç yıl boyunca web tasarım trendlerinde VR’den etkilenen değişikliklerin görüldüğü görülmemektedir. Şimdilik, bugünün web kullanıcısı için gerçekten etkileyici web sitesi tasarımının temel taşlarını oluşturan, yukarıda detaylandırılan on eğilimden bir örnek.”

Sonraki
2020 Logo Tasarım Trendleri