Post Image

2020’de SEO uzmanları için neyin önde olduğuna yıllık bakmamızın zamanı geldi.Hangi SEO stratejileri ve taktikleri işe yarayacak ve SERP’lere hakim olmanıza ve 2020’de daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olacak?Her yıl burada arama motorunda sorduğumuz soru bu.Uzmanlara göre, 2020’de bilmeniz gereken en önemli 10 trend burada.

Şimdi tüm SEO trendlerini ister misiniz?

Trend # 1: BERT ve Kullanıcı Odaklı Optimizasyon

2019’da, Google’ın yeni BERT algoritması lanse edildi. Doğal olarak, her SEO profesyoneli, BERT için nasıl optimize edeceğinizi öğrenmek istiyor.

Belirli bir algoritma için nasıl optimize edileceğine odaklanmak yerine, kullanıcı odaklı optimizasyon ve içeriğin teknik sunumuna odaklanacak olan Kelly Stanze , Arama Stratejisti, Hallmark’dan bir sayfa alın .

Kısacası, bu, içeriği aramak ve bununla aynı hizaya getirmek için kullanıcı erişim noktalarını yeniden değerlendirmek anlamına gelir.

Stanze, “Bir şeylerin nasıl tarandığına, dizine eklendiğine ve çeşitli farklı arama ortamlarında nasıl sunulduğuna dair mekaniklere bakın.” Dedi. “Kullanıcıları şeyleri aramada her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip olduğunda, SEO’ların temiz mimarinin ve içerik sunumunun temellerini göz önünde bulundurmaları daha da önemli olacak.”

Büyüme Danışmanı ve Danışmanı Eli Schwartz’a göre, bu yıl BERT’in sıralama ve özellikli pasajlar algoritmasına dahil edilmesiyle Google, gerçekten saf dizgi eşleşmesi konusunda gerçekten niyet eşleşmesi konusunda arama yapmak için büyük bir adım attı .

Schwartz, “İçeriğin, yalnızca kullanıcının arayabileceği dizgiler yerine, kullanıcının amacına yazılması gerekecek” dedi. “Anahtar kelime araştırma araçları, önerilen sorgulardan gelen içerik oluşturma için birincil veri kümesiyle daha az ilgili olabilir. 2020’de, gerçekten akıllı olan SEO’lar, müşterilerle konuşmak için masalarından kalkacak, böylece izleyicilerinin onlardan gerçekten ne istediklerini öğrenebilecekler. ”

Bing Kıdemli Program Yöneticisi Frédéric Dubut , en azından bildiğimiz gibi, anahtar kelime araştırmasının eskimiş olacağını belirtti.

Dubut, “[doğal dil işleme] NLP ve derin öğrenme araştırmalarının yakında herhangi bir zamanda yavaşladığına dair hiçbir işaret yok ve arama motorlarının 2020’de anahtar kelimelerden niyete daha da geçmesini bekleyebilirsiniz” dedi. “Hem uygulayıcıların hem de alet sağlayıcıların, çabalarını“ amaçlayan araştırmalara ”ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamalarına kaydırmaları gerekecek.”

As Jenn Mathews , Kıdemli SEO Müdürü, Groupon, Google’ın, kullanıcı niyet yerine anahtar kelime eşleme içerik / sayfa odaklanarak dayalı optimizasyonu arama sonuçlarına güncelliyor, dikkat çekiyor.

“SEO’ların, içeriği ile ne anlama geldiğinin nüansını anlamalarının yanı sıra Google’ın bu eğilime yol açan geçmiş güncellemelerini de iyi bir şekilde kavramaları gerekiyor.”

Hepimiz son birkaç yıldır niyete odaklanmak istedik ve müşterilerimizin yolculuğunun nasıl göründüğünü daha iyi anlamak istedik, dedi Yuan Duane Forrester , Sanayi Anlaşmaları Başkan Yardımcısı. Şimdi bu peyzajın çok önemli bir parçası haline geldi, çoğu çevrimiçi işletme için hayatta kalma ve büyümenin ayrılmaz bir parçası.

Forrester, “Müşterinin amacına odaklanırsanız, o yola nereye sığdığınızı açıkça anlayacaksınız” dedi. “Bu yoldaki sorulara en iyi yanıtları sağlayarak müşterileri daha güvenilir şekilde yakalayabilir ve dönüştürebilirsiniz.”

Bunun sizin için anlamı nedir?

SEO Strategist, IBM’in SEO’sı uzmanı Keith Goode’e göre, kullanıcılarımızın alıcı, seyahatlerinin her aşamasında sorunları, sorunları ve ihtiyaçları hakkında nasıl konuştuklarına odaklanın .

Goode, “Ek olarak, satış sonrası destek gereksinimlerini, savunuculuğu yapma fırsatlarını, topluluk oluşturma ve gelecekteki satın almalarla alakalı kalmalarını içeren içeriğe yer vermek için çabalarımızı bu satın alma işleminin çok ötesine taşımak zorunda kalacağız” dedi.

Her zaman müşterilerinize odaklanın, dedi . Arama Direktörü Sam Hollingsworth , On Bin Yükseklik

“Çok fazla marka potansiyel müşterileri etkilemek ve etkilemek için ne gerektiğini fark etmiyor ya da bilmiyor. Gerçek değer istiyorlar, ”dedi Hollingsworth. “Tıpkı bir tuğla ve harç tesisinde olduğu gibi, müşteriler de kendi taraflarında olduğunuzu, size güvenebileceklerini ve uzun vadede ne olacağı konusunda güvenilir bir ortak olduğunuzu bilmek isterler – umarım ömür boyu – ilişki. ”

Carolyn Lyden , Lider SEO / Sahip, Arama Hermit, 2020’nin aramanın niteliksel ve insani yanına döndüğümüzde bir değişiklik getireceğini umuyor.

Lyden, “Pek çok pazarlamacı, ürünlerini ve hizmetlerini asla hedef kitlelerine birebir konuşmayan pazarlıyor” dedi.

Müşterilerimizle konuşmadan ve neden oldukları gibi davrandıklarını anlamadan , Seer Interactive, Kıdemli Hesap Yöneticisi, Arama ve Kitle Görüşleri, Sarah Gurbach’a göre akıllı ve bütünsel bir strateji oluşturma yeteneğimizi sınırlıyoruz .

Gurbach, “Yani, 2020’de gitmenizi ve müşterilerinizle oturmanızı tavsiye ederim.” Dedi. “Onlarla konuş, onlardan satın alma yolculuğunu, aramayı nasıl kullandıklarını, siteniz hakkında ne düşündüklerini söylemelerini isteyin. Verdiğiniz her kararda bu verileri kullanın. ”

Kullanıcı odaklı optimizasyon, yalnızca SEO’yu bütünsel bir pazarlama stratejisine entegre ederek gerçekten yapılabilir. Publicis Sapient, SEO Grup Direktörü Ryan Jones , bunun 2020’deki en büyük eğilim olacağını söyledi.

Jones, “Şimdi, her zamankinden daha fazla şirket, SEO’yu yalnızca dijital stratejilerine ekledikleri bir baharat olarak kabul etmekten vazgeçmek zorunda kalacak ve bunun yerine iş planlarının temel bir bileşeni olarak değerlendirmek zorunda kalacak” dedi. “SEO’ların, tam pazarlama ve dijital yığını anlamak için yeteneklerini büyütmeleri gerekecek. SEO sorunlarını düzeltme ve pazarlama ve işletme sorunlarını düzeltme konusunda daha az şey olacak. ”

Trend # 2: Yüksek Kaliteli, Optimize Edilmiş İçerik

Arama Motoru Dergisi Yardımcı Editör Yardımcısı Anna Crowe , SEO’nun can damarı olan ve devam edecek bir şey olduğunu söyledi:

İçerik.

Crowe, “İçerik SEO’daki her şeyi etkiliyor” dedi. “Site yapınızdan ve dahili bağlantı stratejinizden oluşturduğunuz bağlantı türlerine.”

WrightIMC CEO’su Tony Wright , 2020 yılında başarılı olmak için alakalı ve değerli bir şeyler yazmanız gerektiğini söyledi .

Wright, “Bu, SEO’ların yazmayı veya yazmayı bilen insanları işe almayı öğrenmeleri gerektiği anlamına geliyor” dedi. “Google’ın editoryal takdir yetkisi henüz mükemmel değil – yine de içermemesi gereken içerikler olacak. Ancak en iyi içeriğin kazanacağı gün geliyor. ”

Web’de konunuz için en iyi içeriğe veya en azından konunuzun önemli bir alt kümesine sahip olmayı hedefiniz yapın, “Perficient Digital Genel Müdürü Eric Enge . Bunu yaparak, işinizi gelecekte Google’la prova edersiniz.

“Bu, uzun kuyruklu aramalar için etkin bir şekilde rekabet etmenizi sağlar (tüm arama sorgularının yaklaşık% 70’idir), sitenizin yetkisini ve içeriğinizi talep etmeye yardımcı olur ve doğrudan YG pozitif bir şekilde yapılabilir,” Enge dedim. “Buna ek olarak, içeriğe yönelik bu tür bir yaklaşım, Google’ın kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için tam olarak aradığı şeydir ve Google, büyük ölçüde ölçeklenebilir algoritmaları olan şeyler yapmakla ilgili olduğu için Google’ın asla yapamayacağı pazar yatırım türünü temsil eder.”

Global SEO Stratejisti, IBM ve SEO ve İçerik Stratejisi Danışmanı Jessica Levenson olan Jesse McDonald , her ikisinin de 2020’nin anahtar kelimelerle olan saplantıdan uzaklaşma zamanı olduğunu söyledi. Tek tek anahtar kelimeleri hedeflemeyi, sayfa görüntülemelerini takip etmeyi ve içeriğe “püskürtme ve dua etmeyi” durdurun.

McDonald, konulara daha fazla odaklanmayı söyledi.

McDonald, “Zihniyeti bir konu odağına daha fazla odaklamanın amacı, bir sayfanın hedeflemesi gereken tek bir anahtar kelime için endişelenmek yerine, bütün bir sohbeti bütün olarak ele alan bir içerik oluşturmaktır” dedi.

Levenson, iş hedeflerini yerine getirirken kapsamlı ve sezgisel bir topikal deneyimler sunan, kasıtlı ve sistematik olarak organize edilmiş bir içerik kümesi benimsemiştir.

Levenson, “Kullanıcının daha sonra hangi cevapları istediğini öğrenin” dedi. “Aşağı haşlanmış:

 • Kitlenizin kim olduğunu ve nasıl arama yaptıklarını anlayın.
 • Sordukları soruları veya çözmeleri gereken sorunları arkasındaki amacı anlayın.
 • Kendilerine nokta, kalite ve yetkili içerik aracılığıyla tercih ettikleri formatta çözümler veya cevaplar verin.
 • İhtiyaçlarına tekrar tekrar cevap veren tatmin edici bir topikal deneyim yaratma yolundaki her aşaması için bu şekilde yürütün.
 • Yineleyin, çünkü yalnızca bir kez iyi yaptığınız, niyetin değişmeyeceği veya başka birinin daha iyi bir şey yapmayacağı anlamına gelmez. ”

İçerik SEO Başkanı, HubSpot Aja Frost’a göre dikkat edilmesi gereken bir diğer şey : içerik cannibalization.

Frost, “Tüm içeriğinizi üst üste binen sıralamalar için denetlemenizi ve gerektiğinde birleştirme, yeniden yönlendirme ve arşivleme yapmayı öneriyorum, böylece her sayfa benzersiz bir anahtar kelime kümesi için sıralanıyor” dedi. “Web siteniz aynı konuları tekrar tekrar içeriyorsa, bu konuları farklı açılardan ele alsanız bile, sayfalarınız birbirini sonuçlardan çıkaracak.”

2020 yılında, içeriğinizin kalitesine sert bir şekilde bakmanın ve bu içeriği arama motorları yerine kullanıcılar için optimize etmenin zamanı geldiğini belirtti, diyor Vcl Ürün ve Yenilik, Aimclear Michelle Robbins .

Robbins, “Bir şekilde, 2020 arama pazarlamasında başarılı olmanın anahtarı, her zamankiyle aynı – tüm kanallarınızda tutarlı marka mesajlaşmasıyla iyi içerik ortaya koydu” dedi. “Arama motorları doğal dil anlayışına daha da adapte olunca, en iyi yazılmış içerik – her şekilde – günü kazanacak.”

AJPR Başkanı Motoko Hunt , uluslararası SEO dünyasında, artık içeriğin iyi bir şekilde yerelleştirilmesine yatırım yapma zamanının geldiğini söyledi .

Hunt, “Pek çok küresel web sitesi, yerel dil için düzenlenmemiş içeriği tercüme etmedi” dedi. “Anahtar kelimelerin yerleşimi değil, içeriğinizin yerel izleyici için ne kadar iyi yazılmış olduğu ile ilgili.

Trend # 3: YEMEK ve Haksız Avantajınız

2020 yılında Google’ın belirli bir şirket ve bu şirket adına içerik yayınlamak bireylerin (Ekspertiz, authoritativeness ve Dürüstlük) genel itibarı bakmak ve EAT devam edecek dedi Lily Ray , SEO Direktörü, Yol Etkileşimli.

Ray, “Kötü bir üne, müşteri hizmetleri sorunlarına veya diğer güven sorunlarına meydan okuyan şirketler, rekabet konusunda daha zor anlar yaşayacak” dedi. “Bu güven sorunları, yalnızca markanızla ilgili incelemeler ve geri bildirimler olarak ortaya çıkmaz, aynı zamanda sitenizdeki teknik veya güvenlik sorunlarının şeklini alır.”

Ray, YMYL (Paranız, Hayatınız) sorguları için bu konularda yazabilecekleri uzmanlık ve güvenceler olmadan organik görünürlük almanın giderek zorlaşacağını umuyor.

News UK’in Junior Teknik SEO Analisti Grace Kindred’in 2020’de yayıncılar için güvenilirliği çok önemli olacağını belirtti .

Kindred, “Kaliteli içeriğe ve sahte haberlere karşı mücadeleye güçlü bir odaklanma olacak” dedi. “Yazarların güven değerine odaklanmak (yazarları doğrulamak ve belirli konular için yetkilerini göstermek) ve bir bütün olarak sitelere odaklanmak her zamankinden daha önemli olacak.”

Search Engine Journal’un Kurucusu Loren Baker’a göre , ipucu olarak nofollow açması Google’ın büyük öykülerdeki ve akademik çalışmadaki haberlerin kaynaklarını, kaynaklarını ve referanslarını daha iyi anlama girişimi oldu.

“Yazarın kimlik bilgileriyle (yapılandırılmış veri işaretlemesiyle tanımlanabilir) ve gerçekleri kontrol eden herhangi bir şemayla eşleştirin ve Google’ın bir haberin olsun veya olmasın bir içeriğin otoritesini ve güvenilirliğini tartması için daha kolay bir yolumuz var. hikaye yayınlıyor, ”dedi Baker.

Basitçe söylemek gerekirse: Çevrimdışı çevrimiçi geliyor, dedi Jason Barnard , Kalicube.pro Sahibi. Her işletmenin haksız avantajını bulması gerekir.

Barnard, “Varlığa dayalı arama, Bilgi Grafiği ve EAT’ın yükselişi ile çevrimdışı dünyamızın doğru ve ikna edici bir çevrimiçi temsilini oluşturma kapasitemiz önemli bir ayırt edici faktör haline gelecektir” dedi. “Google’ın aniden göremediği tüm çevrimdışı etkinlikler, konferanslar, ödüller, ortaklıklar vb. Büyük önem taşıyor. Onları çevrimiçi hale getirin ve anlayış ve güvenilirlik ihtiyacını karşılamak için Google’a yönlendirin. ”

SEO Kıdemli Müdürü Alexis Sanders , Merkle, dijital tabanlı rekabet avantajına sahip olmanın birkaç yolunu paylaştı:

 • Tedarik zinciri mükemmelliği (örneğin, ilgili durum güncellemeleriyle 2 gün (veya daha az) içinde teslimat).
 • Müşteri hizmetleri (örneğin, kullanıcının sorusunu asgari sürtünmeyle cevaplama yeteneği).
 • Dijital karizma / markalaşma (örneğin, Kullanıcıların sizi araması, çünkü sizinle birlikte çalışmak istiyorlar mı? İncelemelerinizin çoğu aşk mektuplarına benziyor mu?).
 • Kullanıcı deneyimi (örneğin, deneyiminiz daha uygun / kullanışlı / basit mi?).
 • Fiyat.
 • Niş ürünler.

Trend # 4: UX ve Teknik SEO

Göre, kullanıcı deneyimi – Akıllı SEO uzmanlarının daha fazla başarı için 2020 yılında odaklanması gerektiğini en büyük eğilim UX olan Brock Murray. Murray, “Bu, SERP’lerdeki ilk etkileşimden, genel açılış sayfası deneyimine ve sitenizi terk ettikten sonraki deneyime kadarki genel deneyimi (yeniden pazarlama, damlama kampanyaları, geri dönen kullanıcılar için kişiselleştirme düşünün)” dedi. “Ziyaretleri sırasında onlara hangi değeri sağlayabileceğinizi gerçekten düşünürken, kullanıcılarınıza mümkün olan en iyi deneyimi yaşamalarında nasıl yardımcı olabileceğinizi düşünün. ”

Teknik SEO, Goode’ye göre UX tartışmasının önemli bir parçası.

“Google’ın sitemizin zayıf teknik temellerini (örneğin, kanonik düzeltmeler, hreflang düzeltmeleri vb.) Telafi etmek için çok şey yapacağına inanıyorum, ancak SEO’ların teknik temellerini desteklemeye odaklanması giderek daha önemli hale gelecektir” dedi. Goode dedi. “Martin Splitt’in Google’ın bakış açısına göre en iyi teknik uygulamaları tanıtmak için harcadığı kadar zaman geçirmesinin tesadüfen olmadığını düşünüyorum. Bunu kendi içinde bir sinyal olarak düşünmeliyiz. ”

Teknik SEO ve UX hakkında konuştuğumuzda, site hızı ve sayfa hızı hakkında konuşmanız gerekir.

SALT.agency, SEO Hesap Direktörü Dan Taylor , Google’ın yeni Chrome “yavaş uyarı rozetleri” ve Google Arama Konsolu’ndaki hız raporları ile tartışmaları canlandırdığını ve site hızına odaklandığını belirtti.

Taylor, “Bu çoğu kişi için geliştiricilerle yapılan görüşmeleri yeniden düzenleyecek ve bazı durumlarda neredeyse tamamen sayfa şablonlarının yeniden tasarlanmasını ve varlıkların nasıl yüklendiğinin yeniden yapılandırılmasını gerektiren sistemlere yol açacak” dedi.

Teknik alanda daha ileriye giden Aleyda Solis , Uluslararası SEO Danışmanı ve Kurucusu Orainti, daha fazla JavaScript altyapısı kullanımı, PWA’lar ve daha büyük web siteleri için SEO otomasyonuna ihtiyaç duyulan daha teknik bir SEO ekosistemine daha fazla geçiş yapmayı bekliyor.

Solis, “Bu birkaç yıl önce başladı, ancak bu yıl çok daha belirgin hale geldi” dedi. “2020’de, yalnızca PWA’ların yararları nedeniyle web’e daha güçlü şekilde geçiş yapacak olan ve ilk olarak PWA’ların yararları nedeniyle web’e geçiş yapacak olan ilk işletmeler olan JS çerçevelerinin yaygınlaşması ve Python ile makine öğrenen daha büyük siteler için SEO görev otomasyonu ihtiyacı ile daha da büyüyecek bir çözüm sağlayabilir. ”

Trend 5 – Mobil SEO

Mobil SEO’yu önemli bir 2020 trendi olarak görmek şaşırttı mı? Olma Wright’ın söylediği gibi:

Wright, “Mağazamıza gelen hemen hemen her müşterinin karmaşa yaratan bir mobil sitesi var” dedi. “2020’de hayatta kalmak için 2017 taktiklerini uygulamanız ve cep telefonunuzu düzeltmeniz gerekir.”

Bu ne demek?

Kindred, “Mobil cihazlar için siteler oluşturun, ardından masaüstü için uyumlu hale getirin” dedi. “Bu şekilde, bu sitelerin lansmandan sonra hız için optimize edilmesi gerekmez.

LSEO.com’un kurucusu / CEO’su Kris Jones , mobil uyumlu ve mobil kullanım için optimize edilmiş bir web siteniz yoksa hemen harekete geçmeniz gerektiğini söyledi. Daha fazla bekleyemezsin.

Jones, “Tüm çevrimiçi raporlamanızın, mobil performansınıza bir bakış açısı olarak öngörüleri yansıtması gerekir” dedi. “Bir masaüstü bilgisayarda oturan bir kişiyi görselleştirmek yerine, çoğu zaman insanların web sitenizi bir mobil cihaz aracılığıyla bulacağını anlamalısınız.”

Ancak mobil SEO orada bitmiyor. Mobil SERP’leri inceleyin.

CEO’nun CEO’su Cindy Krum “SEO’lar, gerçek, mobil arama sonuçlarına bakmalı, neye karşı olduklarını, ne tür bir trafik bekleyebileceklerini ve ne tür bir optimizasyonun sonuçta etkili olabileceğini bilmek zorunda” dedi. , MobileMoxie

Trend # 6: Yapısal Veri

Yüksek kaliteli içeriğin 2020’de önemli olacağını biliyoruz. Ancak, algoritmalar hala içeriği tam olarak anlamıyor.

Spartan Media CEO’su Jeremy Knauff , arama motorunun sonuçlarını daha iyi anlamak ve sunmak için arama motorlarına “ipuçları” vermemiz gerektiğini söyledi .

“ Verileri , arama motorlarının yalnızca bir sayfadakileri değil, aynı zamanda her bir öğenin sayfadaki diğer öğelerle nasıl ilişkili olduğunu ve bu sayfanın web sitesindeki diğer sayfalarla nasıl ilişkili olduğunu daha iyi anlamasını sağlayacak şekilde yapılandırma anlamına gelir.  ” Knauff dedi.

Sonuçta, sen anlaşılan herhangi bir kanal aracılığıyla müşterilerimiz tarafından bulundu ve Google ve Amazon, Facebook, Microsoft ve AI Chatbots gibi diğer yapısal veri tüketicilerden gelecek özelliklerinden yararlanmak için iyi konumlandırılmış olması olmak istiyorum dedi Martha van Berkel , CEO , Şema Uygulaması.

Van Berkel, “Doğru yapıldığında, yapılandırılmış veriler pazarlama veri katmanınız haline gelir” dedi. “Müşterilerinize herhangi bir yüzeyde ve herhangi bir etkileşim anında hizmet sunmak için içeriğinizi herhangi bir makine / arama motoru / ses yardımcısı / sohbet uzmanı için içerik yayınlamanıza olanak tanır.

“Akıllı SEO’lar, analizlerini geliştirmek için içeriklerinin hangi bölümünün sonuçları etkilediğini ölçebilecekleri ve bu verileri şirketlerinde içerik stratejisini, pazarlama stratejisini, ürün özelliklerini ve daha fazlasını etkilemek için kullanabileceklerini belirlemek için yapılandırılmış verilerinden yararlanmaya başlayacak” .

Ayrıca, 2019’un başlarında en yaygın tüm verileri işaretlediğiniz için iyi olduğunuzu düşünmeyin, diyor Shelly Fagin , SEO, Highly Searched / Brand Ambassador, SEMrush.

Fagin, “Yeni işaretleme türleri sürekli ekleniyor veya geliştiriliyor” dedi. “Ayrıca, yapılandırılmış verilerin kötü uygulanmasıyla ilgili daha fazla manuel ceza görmeyi bekliyorum. Verilerinizi doğru şekilde yapılandırmak için yüklediğiniz bazı eklentilere otomatik olarak güvenmeyin. ”

Trend # 7: Varlık ve Bilgi Grafiği Optimizasyonu

Go Fish Digital’ın SEO Araştırma Direktörü Bill Slawski , geleceğin araştırmasının giderek daha fazla gerçek dünyadaki nesnelerle ilgili olduğunu söyledi .

Slawski, “Google, artırma sorguları gibi şeyler yoluyla varlıkla ilgili bilgileri arama sonuçlarına dahil etmenin yollarını buluyor” dedi. “Sitenizin konusu olan varlıkları, Google’ın Bilgi Grafiği’ne göre optimize etmek ve Bilgi Panellerinde görünmelerini sağlamak gibi şeyler yaparak optimize edebilirsiniz.”

Tarafından işaret edildiği gibi Greg Gifford , Arama Başkan Yardımcısı, SearchLab Chicago herkes bu alanda neler olup bittiğini dikkat etmelidir, böylece yerel arama taraf bazlı arama ön planda olduğunu.

Gifford, “Yerel SEO yıllardır varlık tabanlı olmuştur – her zaman bir web sitesi olmasa bile yerel işletmeleri her zaman sıralayabildiniz,” dedi. “Google, gerçek dünya ziyaretlerini zaten takip ediyor ve son zamanlarda ‘kalite ziyaretlerini’ bir sıralama sinyali olarak kullanmak için bir patent aldı.”

DHJ Ventures’ın kurucusu Dixon Jones , çok sayıda köşe taşı içeriğinizi, Google’ın tanıdığı veya tanımadığı belirli varlıklara bağlamanız gerektiğini söyledi. Anlamsal olarak yakın varlıkların etrafına yazmak, kullanıcı yolculuklarına yalnızca daha iyi içerikle değil, aynı zamanda Google’ın görebileceği içerikle de daha iyi sonuç alınmasına yardımcı olur.

Jones, “2020’de iç bağlantının ön plana çıkacağını, ancak yine de konulara dayanacağını düşünüyorum” dedi. “Web varlığımızın yarattığı benzersiz bilgi grafiğini anlamak, bu kavramları kontrolümüz altındaki içerikle birlikte daha iyi bir şekilde kullanıcıların ve tarayıcıların yararına daha iyi ilişkilendirebilmemizi sağlayacaktır.”

Markanızın veya işletmenizin bir varlık olarak görülmesini ister misiniz? İşte Alina Benny , SEO ve İçerik Lideri, Nextiva’dan bazı tavsiyeler :

Benny, “Orijinal endüstri raporları yayınlarsanız, yeni uzman tavsiyeleri derlerseniz ve pazardaki baskın seslerden biriyseniz, Google sizi bir varlık olarak görmeye başlar” dedi. “Sıralamaya devam etmenize yardımcı olacak bu varlıkla ilgili sinyaller.”

Trend 8: Link Oluşturma ve Marka Oluşturma

2020’de en üst düzey bağlantılar edinmek ister misiniz? Aira Digital, Halkla İlişkiler ve İçerik Sorumlusu Shannon McGuirk , link binayı karanlık çağlardan 2020 için tüketicinin ilk yaklaşımına getirmenin zamanının geldiğini söyledi.

Bu, üç tür gazetecilik yazısına odaklanmak anlamına gelir:

 • Planlanan editoryal : Her yıl belirli bir noktada gazeteciler tarafından kapsanan konular (örneğin, Kara Cuma, Sevgililer Günü).
 • Planlanan reaktif editoryal : Gazeteciler tarafından, mevsimsel bir olaya veya temaya bağlı olduğunu belirten bir konuda yazılan özellikler, zaman çerçevesi nedeniyle ele alındığını, ancak editörler veya gazeteciler sabahı yazana kadar tam hikayeyi bilmiyoruz. editoryal toplantı.
 • Reaktif editör : Burada ve şimdi yazılmış olan ve planlanmamış olan ve tahmin edilemeyen ve haberin kesilmesi nedeniyle dikte edilen özellikler.

Kurucu Ortak / Yaratıcı Direktör Carrie Rose , Seven, Rise, bağlantı binasının 2020’de marka oluşturma konusunda daha fazla olacağını söyledi.

Rose, “Yalnızca arama sıralamasına yardımcı olan bağlantıları değil, trafiği yönlendiren ve markaya iten bağlantılar ve medya yerleşimleri oluşturma sorumluluğu SEO’lara da düşecektir.” Dedi. “Şimdi bağlantı kurma etkinliğimizin marka olması gerekiyor veya herhangi bir marka oluşturma etkinliğinin olmaması konusunda gerçekçi bir şans var.”

KoMarketing Dijital Pazarlama Kıdemli Müdürü Casie Gillette’e göre, bir marka oluşturmak, insanların güven duydukları ve iş yapmak istedikleri için çok önemlidir .

Gillette, “Müşteriler daha akıllı hale geliyor ve pazarlamaya gelince daha fazlasını bekliyorlar” dedi. “Size daha çok güveniyorlarsa, içeriğinizi (bağlantılarınızı) paylaşmaya, sizin hakkınızda konuşmaya (değer) ve ürünlerinizi (gelirinize) almaya daha fazla istekli olurlar.”

Trend # 9: Sadece Mavi Bağlantılara değil Görünürlüke Odaklanın

Sıfır tıklama aramaları 2019’da büyük bir gerçektir. On-SERP SEO yalnızca 2020’de önemi artmaya devam edecektir.

Bu nedenle, sıfır tıklama aramalarına uyum sağlama Cyrus Shepard , Kurucu, Zyppy’ye göre anahtar olacaktır .

Shepard “Giderek daha fazla marka pazarlaması Google’da oluyor ve mutlaka web sitenizde değil” dedi. “Akıllı pazarlamacıların, arama snippet’lerinde gösterilen bilgiler hakkında daha stratejik hale getirerek bunun nasıl adapte edileceğini ve bundan yararlanacağını öğrenmesi gerekecek.

Shepard, bunun, daha yeni şemalar (örn., SSS ve HowTo), görüntü hedefleme ve favicon optimizasyonu kullanarak, özellikli snippet optimizasyonu gibi gösterimlerdeki gerçek tıklamaları artırmak için temel taktikler içerdiğini söyledi.

Ancak 2020’de planlamamız gereken sıfır tıklama aramalarından daha fazlası. Krum, mavi bağlantılardan daha fazlasını optimize etmemiz gerektiğini söyledi.

Krum, “Bilgi Grafiği altında 1 numara, Web’de Bulunan ya da Öne Çıkan Metin Parçacığı, bu şeyler olmadan 1. sıralamadan farklı” dedi. “Benzer şekilde, 1. Konumda olmasanız bile, İnsanların Ayrıca Sor veya Sonuç Bulma’nın hemen altında yer alması da bu kadar trafik elde edemez, çünkü bunlar daha iyi görünüyor ve bu nedenle arama sonuçlarında daha fazla tıklama alıyor.

“Ayrıca, arama sonuçlarında daha fazla yerelleştirme görmeye devam edeceğimizi düşünüyorum; daha fazla Harita Paketi, Haber ve Etkinlik sıralaması ve geleneksel organik sıralamalardan tıklama alarak” dedi.

Trend # 10: Programlama

2020’de, zaman aşımına uğrayan ve gereksiz görevlerinizi ortadan kaldırmak için Python ve R gibi programlama dillerine dokunmalısınız , Moz, Kıdemli SEO Bilimcisi, Britney Muller’a göre.

SEO otomasyonu, pazarlamanın temellerinden faydalanmak için sizi özgür bırakacaktır:

 • Marka.
 • Harika müşteri deneyimleri yaratmak.
 • Storytelling.
 • Müşterinizin dilini konuşmak.
 • Hedef pazarınızı dinlemek ve düşünceli / zamanında yanıt vermek.
 • İçeriklerin kolayca tüketilmesini sağlamak (kullanıcılarınızın istediği şekilde).
 • İnsan olmak.

Paul Shapiro , SEO Başkanı, Catalyst, koydu: Programlama iyi SEO SEO’lardan yapar. Ve biz gerçekten artan evlat edinme görmeye başlıyoruz.

“Analiz için Excel’in ötesine geçmenin gerçek avantajları var. Kendi verilerinizin daha karmaşık bir analizine ve ayrıca:

 • Anlayışlar için diğer veri kaynaklarını birleştirin.
 • Karmaşık problemleri çözmek için makine öğrenmeyi uygulayın.
 • Normalde zor olacak ve insan girişi gerektiren kararlar alın (bunun için insan girişi sağlamak için sınırlı bir süre vardır). ”
Sonraki
Mükemmel Afiş Tasarımı için 10 İpucu